YouTube Yenilendi

Merhaba arkadaşlar, Youtube yenilendi. 01.12.2011 saat 23.00’te youtube uzun zamandır beklenen yeni ara yüzüne kavuştu. Şimdi göze çarpan ilk yeniliklerden bahsedeceğim.

İlk tasarımını sadeleştirerek Google dan beklendiği gibi son kullanıcının tamamen kolay kullanımını hedef alarak geliştirdiğini görüyoruz.

Google gözünde kullanıcıların kullanımını kolaylaştırdığını düşünen Google her ürününde olduğu gibi youtube tada menülerini sol kısma taşıdığını görüyoruz.

Devamında takip ettiğimiz ve takiplemek istediğimiz kişileri bu sol kısımda yönetmek mümkün görünüyor.

En aktif kullandığımız menülerden kullanılacağı düşünülen tüm butonlar sol kısma konumlanmış durumda popüler, müzikler, ve bizim izlediğimiz videoların hepsini tek tıkla ulaşmak mümkün oluyor.

Google ın son zamanlardaki gözdesi olan Google Plus ın hemen ilk bakışta karşımıza çıktığını görüyoruz. Google Plus üzerinde paylaştığımız ve izlediğimiz en son youtube ait videolarında takibini buradan da takip edebiliyoruz. Youtube profilimizin Google plus profilimizde adapte olduğunu bir kez daha Google tüm ürünlerinin bir biri ile ilişkilendirildiğini bu sayede tekrarlamış oluyoruz.

Takip ettiğimiz diğer profillerin takibi ve en son paylaştıkları videoları BT Gönüllülerinde olduğu gibi son derece kolay bir şekilde kullanıcılara sunuyor.

Her hangi bir video izlediğimizde player kısmında ufak değişikliklerin hemen fark edildiği gibi paylaşım kısmında da facebook twitter ve plus butonlarının yanı sıra link paylaşımı kısmında link çıkışının Hd link ve videonun başlamasını istediğiniz saniyenin yanı sıralink in tamamını isteyebiliyorsunuz.

Hesap yönetimi kısmında tasarımın sadeleştiğini ve yönetimin tamamen sadeleştiğini görebiliyoruz.

Göze çarpan diğer bir kısımlardan biride facebook ve twitter hesaplarınızı youtube profilinize tamamen adapte edebiliyorsunuz.

Son olarak ta video listelerinizi veya toplu videolarınızı izlerken aşağıda oluşan listenin gayet şık ve kullanımı kolay bir hal aldığını hemen fark ediyoruz.

Youtube ile ilgili gelişmeleri ve makalelerimizin takibini BT Gönüllüleri platformumuzdan takip edebilir ve bizlere ulaşabilirsiniz. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere takipte kalın…


Yayımlandı

kategorisi

, ,

yazarı:

Etiketler: