Sitenin SEO Yapısı Ve Hiyerarşik Durumu

Seo yapısı

Sitenin seo yapısı, temel seo kavramları olarak bilinen meta tag lar yapısının oluşturulması ıle başlar. Öncelikle bu meta tag yapısının bir biri ıle ılişkilendirilip sayfa üzerinde bulunan yapının bütünlüğünün korunması gerekmektedir.
Site üzerinde anlatılmak ıstenen veya pazarlanmak üzere girilmiş bilgilerin en temelden başlayarak örneğin nedir, kimdir, tarihi gibi başlıklarla sitede pazarlanmak ıstenilen bilginin bir tanımını oluşturmak. Google a karşı stratejiler geliştirmeden önce kullanıcılının gözünde siteye geldiği andan ıtibaren sizin sitenize gelmesi sağlanan banner veya anahtar kelime ıle ılgili orantısını analiz eder. Ziyaretçinin sizin sitenizde geçirmiş olduğu süre ve gezmiş olduğu sayfaların fazla olması önem gösterir. Biz kullanıcıları ne kadar çok düşünüp onun yararına bilgiler sunarak geçirdiği zamanı google da bizim ıçin aynı şeyleri analizler sonucunda düşünerek google organik aramalarında sıralamamızı yükselterek karşılığını gösterir.

Site üzerinde yazı yoğunluğu sayfa başına maksimum 400 kelime civarında tutulmasına dikkat edilmelidir. Yazı başlığının önemi o yazıyı temsil edileceği ıçin arama trendlerinde en çok aratılan yazılardan oluşturulmalıdır. Başlıkta kullanılan anahtar kelime ıle yazıya başlanmalıdır. Yazılarınızda en az bir resim bulunmalıdır.

Sitenizde bulunan sayfalar arasında site ıçi linklendirmeler yapılmalıdır. Bu sayede ziyaretçilerinizin sitenizde daha fazla sayfa gezmelerini sağlayarak orantılı olarak sitede kalma sürelerini arttırmış olacaksınız. Sayfalarınızda bilginin az olduğunu düşünüyor veya analizleriniz sonucunda en az ziyeret edilen sayfalarınızın resim sayılarını arttırarak zenginleştirebilirsiniz. Hatta video çekmek gibi bir şansınız varsa videolarınız az bilgi girilmiş sayfalarınıza konumlandırmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Google, ürünlerini kullananları sever siz google ın ışini ne kadar çok kolaylaştırırsanız, google ıçin sizin değeriniz daha fazla önem taşıyacağını unutmayın. Seo destekciniz’i takip ederek google ıçin daha neler yapabilirsiniz öğrenebilirsiniz


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler: