SEO – Resim Optimizasyonu

SEO da sitenin hızını arttırıcı her optimizasyonun SEO puanlarımızı etkileyeceğini biliyoruz. Çoğu SEO site analiz araçlarında görüyoruz, Resim Optimizasyonu yapın uyarıları görürüz. Bu uyarılar resimlerinizin sıkıştırılmadığını ve sayfa açılış hızına etki edeceği konusunda sizlere uyarılar verir ve bu uyarılar sonucunda optimize etmeye çalışırsınız.

Resim Optimizasyonu genelde sunucu üzerinde cache bellek ayarları ile giderilmeye çalışır ve genelde üzerine gidilmeden uğraşmaktan vazgeçilir.

Artık resim optimizasyonu manuel olarak sizlerde yapabilirsiniz. Yahoo’nu gelişitirmiş olduğu yazılım sayesinde resimlerinizi sisteme yükleyerek sıkıştırılmasını sağlayabilir ve aynı isim ve ebatlarda tekrar indirerek sitenize konumlandıra bilirsiniz. Bu bize ne kadarlık performans sağlayacak demeyin, 50 ve 100 kb üzeri resimlerde %25, 5 ile 10 kb civarındaki vektörel icon resimlerinizde %75 civarında tasaruf sağlıyor.

Bu sayede resimlerinizin boyutunu düşürerek hem hız hemde resim opt. özelliğini sitenizde sağladığınız için SEO tarafında artı puanlar kazanın.
Site : www.smushit.com/ysmush


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler: