Organik icerik ve Google ilişkisi

Google organik içerik ilişkisi Google Botlarının internet sitelerini indekslerken bazı algoritmalara göre indekslediğini söylemiştik. Bu indekslemeler sonucunda vermiş olduğu puanlamalar ile sitelerinizin kalitesi belirlenir. Organik içerik ilişkisi de Google ın dikkat ettiği etkenlerden biridir.
Organik içerik, Google’ın son zamanlarda özenle dikkat ettiği kopyacığılın önüne geçebilmek için orjinal içerik ve bilgi paylaşanların Google gözünde son kullanıcıya daha faydalı bilgiler sağlayacağını düşündüğü için Google organik içerik faktörünü benimsemiştir.

Yazılan yazıların birbirinden bağımsız ve daha önceden başka bir internet sitesinde paylaşılmamış olması gerektiğini hatırlatarak dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekiyoruz.

Yazılan bir yazı benzer yazılan yazılar ile aynı konu da olduğundan benzerlik göstermemesi için neler yapmalıyız?

Öncelikle bir yazıyı kopyalayıp bir yere yapıştırmıyoruz. Konuya giriş ile yazı akışının devamı ve bulunan sayfadaki yazı oranının benzer içeriğe sahip sayfadan farklı olmasına dikkat ediyoruz.
Site içeriğindeki yazıların aynı sitede farklı sayfalarda kendini tekrar etmesine izin vermiyoruz.
Yazılarımız içerisinde rakiplerimizin önüne geçebilmek için metin içerisinde kelimeler üzerinde linklendirmeler yapıyoruz.
Konu içeriği ile ilgili etkili bir başlık ve başlıkta geçen kelimelerin yazı içerisinde kendini kelime olarak tekrar etmesini sağlıyoruz.
Yazının açıklama (description) ve anahtar kelime (keywords) meta kodlarında başlık ile yazı içerisinde bahsettiğimiz konunun öne çıkan kelimelerini kullanarak oluşturuyoruz.
Olabildiğince yazı oranımızı rakiplerimiz ile orantılı tutup anlaşılır olmasını sağlıyoruz.
En az bir resim kullanıyoruz. Rakibimiz iki resim kullandıysa en az sayımız iki oluyor.
Resimlerimizin ismi o resmi açıklayıcı bir isim olarak oluşturup, resmin h1 tag’larına kesinlikle açıklamalarımızı yazıyoruz.

Bu şekilde oluşturulan bir içeriğin Google organik aramalarında yükselmemesi mümkün değildir. Ama yinede içeriğinizin orjinal olduğu halde sayfanız yükselmiyor ise diğer SEO tekniklerinintekrardan gözden geçirilmesi gerekiyor. SEO tekniklerini doğru bir şekilde sitelerinize uygulamak için SEO Destekciniz’i takip etmeye devam edin.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler: