Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital Pazarlama Nedir?

* İnteraktif İnternet Reklamcılığı ile kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz?
* Dijital Pazarlama Uzmanlığının Kariyerinize Katkıları Neler Olacaktır?

Pazarlama; bir ürünün, bir malın, bir hizmetin satışını geliştirmek amacıyla yapılan çalışmaların bütünüdür

Bu gerçeklerden yola çıkarak, günümüzün hızla gelişen ve değişen pazarlama dünyasında internet

gerçeğinden bağımsız olan Pazarlama etkinliğinin başarılı olması mümkün
değildir., bir yol haritasıdır. Pazarlama stratejisiyle mal ve hizmetlerin tanıtımı, sunum şekli, satış planlaması, piyasa beklentileri ve gereksinimlerine göre planlanmaktadır. Doğru, güncel ve etkin pazarlama teknikleriyle markanın imajı korunarak, rekabet koşullarında öne çıkması sağlanmaktadır.

Pazarlama dünyasının trendlerine baktığımızda standart / klasik pazarlamaya ek olarak dijital pazarlama büyük önem kazanmıştır.Dijital pazarlama, dijital reklam, dijital tanıtım başlı başına bir dünyadır ve bu alanda kurumlar açısından çok geniş çaplı bir personel arayışı söz konusudur.

İnternet pazarı dünya her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile çığ gibi büyümeye devam etmektedir. Dünyada yaşanan bu internet çılgınlığı ülkemizde de aynı hızla yaygınlaşmaktadır.
İnternet kullanıcılarının satın alma alışkanlıkların da online araştırma eylemleri doğrultusunda değişmektedir. Dolayısıyla sizin firmanız ya da kurumunuz internet üzerinden yapılan aramalarda listelenmiyor ve bu aramaların dışında kalıyorsa, kaçınılmaz bir sonuç olarak satışlarınız azalacaktır.

Aynı mantıkla kurumunuzda istihdam edeceğiniz Dijital Pazarlama Uzmanı, dijital pazarlama tekniklerine uygun olarak hesaplarınızı yönettiğinde hem maliyetleriniz azalacak hem de dijital dünyadaki rekabet koşullarında avantajlı duruma geleceksiniz.

Dijital Pazarlama Uzmanlığı alanında kendini geliştirenler, pazarlama dünyasının dinamiklerine hakim olacaklardır. Google AdWords eğitimi aldıktan sonra internet hesaplarını doğru ve etkin şekilde yönetecek; ürüne ve hizmete göre özel pazarlama çalışmaları yapabileceklerdir. Doğru SEO Teknikleri öğrenen pazarlama uzmanları sitenizi internet üzerindeki aramalarda üst sıralara taşıyacak, bölgesel, ulusal ve hatta uluslararası rekabette markanızı güçlendirecektir.
Arama motoru üzerinden yapacağınız görüntülü reklam çalışmalarınızı metin reklamlarınızla desteklediğinizde alacağınız sonuçlara sizler de inanamayacaksınız.

Pazarlama yaklaşımı açısından internet pazarlaması ulaşılan hedef kitlenin büyüklüğü, zamandan ve mekandan bağımsızlığı, online çalışmalar yapılabilmesi gibi çok dikkat çekici avantajlar sağlamaktadır.

Dünyanın her yerinde yazılı veya görsel basın ya da outdoor yoluyla reklam yapmanın maliyetine nazaran bu reklamı internette online pazarlama araçlarıyla yapmak çok daha kolay ve çok daha az maliyetlidir. Üstelik hedef kitlenin filtrelenmesi avantajını da eklediğimizde inanılmaz bir fırsat gündeme gelmektedir.

Telif Hakkı © 2011-2012 Sefa Aydemir ve SEO Destekciniz’e Ait Tüm Hakları Saklıdır.

Yayınlanan yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Cevaplanmayan sorunuz kalmasın SEO veya AdWords hakkında öğrenmek istediklerinizi

siz sorun biz cevaplayalım.