İnternet te Nasıl Star Olunur ?

Kimileri hayal sattığımı ileri sürerek internet star tabirini abartılı buluyorlar. Ben bu görüşe katılmadığımıbelirterek internet star tabirinin tam arkasında duruyorum. Neden derseniz ben her konunun en iyisiolduğuna inanırım. Mesela en iyi aktör Nicolas Cage veya en iyi site gazete Zaman olabilir (Bu yazıyıyazarken ki en yüksek satış oranı göz önüne alınmıştır.). Sizin sitenizde konusunda internet star olabilir.Nasıl mı? Tabi ki konusu ile ilgili aramalarda en üst sırada çıkarak. Eğer arama motorlarında yumurtakelimesinde birinci sırada çıkıyorsanız siz “İnternet Yumurta Star” sınız demektir. Komik gelebilir yumurtasadece bir örnek siz kendi sitenizin içeriğini göz önünde bulundurarak o kısımı değiştirebilirsiniz.

Anlatmak istediğim kendinize bir alan seçin ve o alanda yürüyün. Gerekli taktikleri uyguladıktan sonrabaşarı kaçınılmaz. Tabi internette konunuzla ilgili star olmaz için önce bazı basit seo kurallarını uygulamanızgerekir. Hatırlarsanız iyi bir marketi tanımlamıştık. İyi bir site ise o sıralamaya göre gidecek olursak:

● Deneyimli ve uzun bir geçmişi olan

● Diğer siteler tarafından çokça tavsiye edilen ki biz buna back-link diyoruz

● Göze hitap eden güzel bir dizayna sahip olması

● Yolunuzu rahatlıkla bulabilmeniz için akıllıca düzenlenmiş navigasyon menüsü

● Aranılanların daha rahat bulunması için oluşturulmuş etiketler ki bunlara da meta-tag diyoruz

● Sağlam bir içerik ki ve site ile alakasız şeylerin sitede bulunmamasıdiyebiliriz.

● Uniroyal RainSport 3

Bunlar SEO oyunumuzun ilk ve en basit adımlarıdır. Ayrıca diğer bölümlere geçmek içinolmazsa olmazlarıdır. Bunlarında detaylarına inip nasıl elde edileceklerine dair ipuçlarlarını ilerikibaşlıklarımızda vereceğiz. Şimdi isterseniz konumuzu biraz daha derinleştirelim…


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler: